Strona główna
  Życie

  Kanonizacja
  Pisma
  Relacje
  Artykuły
  Książki
  Strony WWW
  O nas
  Kontakt
     

  

STRONY INTERNETOWE O ŚW. URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ

SANKTUARIUM ŚW. URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ W PNIEWACH
Strona Sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej w Pniewach koło Poznania - tutaj w 1920 roku matka Urszula po powrocie ze Skandynawii założyła pierwszą placówkę Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, stąd miejsce to jest domem macierzystym szarych urszulanek. Przeniesienie relikwii błogosławionej Urszuli z Rzymu do Pniew w 1989 roku (ciało, zachowane od zniszczenia, zostało umieszczone w specjalnym sarkofagu) oraz jej kanonizacja w Rzymie 18 maja 2003 przyczyniły się do rozszerzania się kultu Świętej i powstania sanktuarium. Dom w Pniewach pełen jest "śladów" obecności św. Urszuli: uboga cela zakonna, w której mieszkała przez dwadzieścia ostatnich lat życia, przedmioty, których używała, jej rękopisy, a także wystawa, ilustrująca jej życie i dzieło oraz działalność Zgromadzenia.
Za pośrednictwem strony można przesłać prośbę o modlitwę.

URSZULANKI SZARE
Strona Zgromadzenia Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych popularnie urszulankami szarymi. Dużo informacji o Założycielce Zgromadzenia, św. Urszuli Ledóchowskiej.

ŚWIĘTA URSZULA LEDÓCHOWSKA
Św. Urszula Ledóchowska na Facebooku.

ŚWIĘTA URSZULA LEDÓCHOWSKA
Św. Urszula Ledóchowska na Instagramie.

ZGROMADZENIE SIÓSTR URSZULANEK SJK
Urszulanki Szare na YouTube.

URSZULANKI MŁODYM
Profil urszulański na Facebook

MŁODYM URSZULANKI
Profil urszulański na YouTube.

O ŚW. URSZULI I URSZULANKACH
Profil prywatny na YouTube.

Ks. JAN ZIEJA
Strona o współpracowniku św. Urszuli na Polesiu ks. Janie Ziei, legendarnym kapłanie, założycielu Komitetu Obrony Robotników.

KLASZTOR SIÓSTR URSZULANEK SJK W SIERADZU
Profil na Facebook klasztoru podominikańskiego Sióstr Urszulanek w Sieradzu.

KOŚCIÓŁ ŚW. KATARZYNY
Kościół św. Katarzyny w Petersburgu. Matka Urszula przyjechała tutaj w 1907 roku, aby objąc internat przy Gimnazjum św. Katarzyny.

EUCHARYSTYCZNY RUCH MŁODYCH
ERM kontynuuje przedwojenne tradycje Krucjaty Eucharystycznej, którą na terenie Polski założyła św. Urszula Ledóchowska (pierwsze koło powstało w Pniewach k/Poznania 1 stycznia 1925).

ZESPÓŁ SZKÓŁ KATOLICKICH W SIERADZU
Strona internetowa Zespołu Szkół Katolickich im. Św. Urszuli Ledóchowskiej w Sieradzu, znajdującej się przy parafii pod wezwaniem tej samej Patronki (więcej o parafii i szkole).

Zgłoś stronę do dodania

Zgłoś nie działający link
Koszalin 2007-2024 | www.urszula.ovh.org | Emilia Rogowska | Webmaster: Przemek